Almansa 459 Classic Guita

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 459- اندازه 4/4- جنس صفحه‌ی رویی سدر قرمز یکپارچه (Solid Red Cedar)- جنس صفحه‌ی پشتی رزوود هندی یکپارچه (Solid Indian Rosewood)- جنس صفحات کناری رزوود هندی یکپارچه (Solid Indian Rosewood)- جنس دسته سدر (Cedar)
  • اصالت کالا , سلامت فیزیکی و تایید استاد
موجود
18,500,000تومان

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 459 

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 459 گیتاری در رده کنسرتی از ساخته‌های کمپانی آلمانزا است . گیتار آلمانزا مدل 459 صفحه‌ای از جنس چوب یکپارچه‌ی سدر قرمز دارد. اصطلاح سالید که در خصوصیات این صفحه به کار گرفته‌شده است به معنی یکپارچه بودن چوب صفحه است. سازهایی که در ذکر مشخصات آن‌ها تنها از ذکر نوع چوب بدون عبارت سالید استفاده می‌شود تنها روکشی از چوب موردنظر روی چوب‌های ارزان‌قیمت‌تر دارند. ازآنجایی‌که بیشتر چوب‌های مورداستفاده در ساخت گیتار گران‌قیمت و غالباً کم یاب هستند استفاده از چوب‌های یکپارچه در ساختمان‌ساز منجر به افزایش قیمت کلی ساز خواهد شد. علاوه بر صفحه، چوب‌های به‌کاررفته در بدنه‌ی این گیتار نیز همگی به‌صورت یکپارچه از چوب رزوود هندی ساخته‌شده‌اند. در این بخش قصد داریم تااندازه‌ای در رابطه با مشخصات چوب‌های به کار گرفته‌شده در ساختمان صفحات رویی و کناری و پشتی در آلمانزا 459 صحبت کنیم. چوب سدر قرمز از دوره‌های متأخر ساخت گیتار تا امروز به‌عنوان جایگزینی برای چوب اسپروس به‌کاررفته شده است. سدر صدایی گردتر، نرم‌تر و گرم‌تر از اسپروس به نوازنده ارائه می‌کند. صدای اسپروس بیشتر حالتی باز و درخشنده دارد که به بلندی و صراحت لهجه معروف است. به قولی سدر برای نوازنده و اسپروس برای شنونده است. یکی از مشخصات چوب سدر این است که با گذشت زمان تغییری در آن اتفاق نمی‌افتد درنتیجه کیفیت صوتی در آن برخلاف اسپروس ارتباطی با طول عمر ساز نخواهد داشت. ازنظر ظاهری تفاوت بین سدر و اسپروس با یک نگاه از راه دور هم قابل‌تشخیص است. سدر رگه‌های تیره‌تر و رنگی متمایل به قرمز دارد. اگر بخواهیم به‌صورت جامع توضیحی درباره‌ی انتخاب بین سدر و اسپروس ارائه دهیم باید بگوییم اگر به دنبال صدایی کوبنده و بلند هستید انتخاب اسپروس به شما توصیه می‌شود اما درصورتی‌که به صدای عمیق‌تر و گردتری علاقه دارید سدر انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. سدر قرمز برای گیتارهای کلاسیک و سدر اسپنیش برای گیتارهای آکوستیک بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. در ساختمان دسته‌ی این گیتار هم از چوب سدر اسپنیش با فینگربرد فوق‌العاده آبنوس استفاده‌شده است. سدر قرمز باس متمرکزی دارد و به همین دلیل می‌تواند در ساختمان سازهای آکوستیک فینگر استایل هم مورداستفاده قرار گیرد. یکی از نکاتی که کمتر نوازنده‌ای از آن اطلاع دارد این است که به دلیل استفاده از ورق‌های باریک سدر قرمز در ساختمان ساز بهترین سیم برای استفاده به همراه این گیتار سیم‌هایی است که از اکشن پایین برخوردار باشند. با کنار هم قرار دادن آنچه تاکنون درزمینه‌ی چوب صفحه و سیم این گیتار گفتیم می‌توان به این برداشت کلی رسید که آلمانزای 459 برای نوازندگی گیتار کلاسیک مناسب‌تر است تا گیتار فلامنکو.


چوب‌های به‌کاررفته در بدنه‌ی این گیتار نیز از جنس رزوود هندی هستند. رزوود چوبی باارزش و گران‌قیمت است که بسیار قوی و چگالی زیادی دارد. در ساختمان یک ساز هر جا از چوب با چگالی بالا استفاده‌شده باشد به معنی صدای گرم‌تر و غنی‌تر است. همچنین استفاده از رزوود در بدنه‌ی این گیتار نقش مهمی در افزایش طنین صوتی ساز دارد. رزوود هندی در مقابل رزوود برزیلی که با حفاظت از جنگل‌های آمازون به چوبی نایاب و بسیار گران‌قیمت تبدیل‌شده است قیمت پایین‌تری دارد اما ازنظر کیفیت صوتی هم‌تراز و حتی شاید بهتر از رزوود برزیلی است. رزوود هندی رنگی تیره‌تر، بافت کمتر مشخص و ظاهری قرینه دارد. به‌عنوان نتیجه‌گیری کلی ازآنچه درباره‌ی ساختمان آلمانزای 459 خواندید باید گفت آلمانزای 459 گیتاری بسیار باکیفیت از چوب‌های گران‌قیمت و مرغوب و در رده‌بندی سازهای کنسرتی است. خرید و استفاده از این گیتار مناسب برای تمام نوازندگان حرفه‌ای گیتار خواهد بود.

سایر مشخصات محصول

نوع ساز : گیتار کلاسیک
اندازه : 4/4
جنس صفحه‌ی رویی : سدر قرمز یکپارچه (Solid Red Cedar)
جنس صفحه‌ی پشتی : رزوود هندی یکپارچه (Solid Indian Rosewood)
جنس صفحات کناری : رزوود هندی یکپارچه (Solid Indian Rosewood)
جنس دسته : سدر (Cedar)
جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : آبنوس (Ebony)
تقویت دسته با آبنوس :
جنس ماشین هد : روکش طلای لوکس
جنس بریج : رزوود (Rosewood)
ضخامت کاسه : 100 میلی‌متر
عرض شیطانک : 52 میلی‌متر
کشور سازنده : اسپانیا
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*