Almansa Cedro 436 Classical Guitar

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 436 Cedro -  دست ساز - تقویت دسته با آبنوس - مناسب برای دانشجویان حرفه‌ای موسیقی و کنسرواتوارهای موزیک اندازه 4/4 - جنس صفحه‌ی رویی سدر قرمز یکپارچه (Solid Red Cedar)- جنس صفحه‌ی پشتی رزوود هندی لمینت (Laminated Indian Rosewood)- جنس صفحات کناری رزوود هندی لمینت (Laminated Indian Rosewood)- جنس دسته ماهون (Mahogany)
  • 12 ماه ضمانت
موجود
12,350,000تومان

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 436 Cedro

سدر قرمز یکپارچه مشخصات ایدئالی برای استفاده در گیتار کلاسیک دارد که یکی از آن‌ها ایجاد باس قوی و ماندگاری طولانی صدا به شمار می‌رود. یکپارچه بودن در ساخت این صفحه‌ی این ساز به این معنی است که تمام صفحه از جنس چوب سدر قرمز ساخته‌شده است درحالی‌که در سازهایی که این خصوصیت را ندارند تنها روکشی از چوب موردنظر روی چوب‌هایی باکیفیت آکوستیکی مشابه اما ارزان‌قیمت‌تر کشیده می‌شود. ازآنجایی‌که سدر قرمز باکیفیت چوب گران‌قیمتی به شمار می‌رود استفاده از این چوب با حجم زیاد در صفحه‌ی ساز نقش زیادی در افزایش قیمت گیتار داشته است. دو نوع چوبی که بیشتر در ساخت صفحه‌ی گیتار مورداستفاده قرار می‌گیرد سدر و اسپروس یا صنوبر است. اسپروس در نقطه مقابل سدر پخش صدای زیادی دارد و برای حملات شدید و دفعی و تولید صدای درخشان که مشخصه سبک فلامنکو هستند مناسب‌تر است. اگرچه ممکن است استفاده از اسپروس در ساخت گیتار کلاسیک نیز مورداستفاده قرار بگیرد اما کمتر از چوب سدر برای ساخت گیتار فلامنکو استفاده می‌شود. بدون رگه یا کم رگه بودن چوب‌های مورداستفاده در ساخت صفحه‌ی گیتار مزیت به شمار رفته و به دلیل کمیاب‌تر بودن چوب‌های کم رگه از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. تفاوتی که باعث افزایش قیمت آلمانزای 436 در برابر 435 شده است نیز بر همین اصل بدون رگه بودن استوار است.

چوب‌های کم رگه در مناطق مرتفع و کوهستانی با شرایط یکسان آب و هوایی در طول سال و فصول خشک و بارانی مشابه رشد می‌کنند. به‌عنوان‌مثال مناطق کوهستانی کشور کانادا یکی از تأمین‌کنندگان چوب‌های سدر باکیفیت است. در ساخت صفحات پشتی و کناری این گیتار نیز از چوب رزوود هندی با زیبایی خیره‌کننده‌اش استفاده‌شده است. این چوب که رگه‌های تیره‌رنگ مایل به مشکی را روی زمینه‌ای از قهوه‌ای تیره یا زیتونی دارد از چگالی بالایی برخوردار است و نقش فراوانی در ماندگاری و تشدید فرکانس‌های باس در گیتار دارد. دسته‌ی این ساز نیز از چوب ماهگونی ساخته‌شده است که چوبی باکیفیت و قیمت متوسط برای ساخت دسته گیتار به شمار می‌رود. با توجه  به مشخصات ذکرشده برای این گیتار خرید و استفاده از این گیتار مناسب برای تمام نوازندگان حرفه‌ای گیتار و دانشجویان و هنرجویان جدی گیتار کلاسیک خواهد بود. البته در اختیار داشتن یک ساز حرفه‌ای از روز اول نوازندگی اتفاق خوشایندی است که به دلیل قیمت بالای این سازها ممکن است در آغاز تصمیم مناسبی به نظر نرسد اما اگر به هدف خود از یادگیری گیتار اعتقاد داشته باشید. خانواده‌ی سازهای آلمانزا انتخاب مناسبی برای شروع نوازندگی نیز خواهند بود.

سایر مشخصات محصول

نوع ساز : گیتار کلاسیک
اندازه : 4/4
جنس صفحه‌ی رویی : سدر قرمز یکپارچه (Solid Red Cedar)
جنس صفحه‌ی پشتی : رزوود هندی لمینت (Laminated Indian Rosewood)
جنس صفحات کناری : رزوود هندی لمینت (Laminated Indian Rosewood)
جنس دسته : ماهون (Mahogany)
جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : آبنوس (Ebony)
تقویت دسته با آبنوس : دارد
تعداد فرت‌ها : 19 عدد
ضخامت کاسه : 100 تا 106 میلی‌متر میلی‌متر
لعاب بدنه : براق
سایر توضیحات : - دست ساز - تقویت دسته با آبنوس - مناسب برای دانشجویان حرفه‌ای موسیقی و کنسرواتوارهای موزیک - روزت (گل و بوته حفره بدنه) چوبی - ضخیم‌تر شدن بدنه در حدود 5 سانتی‌متر
کشور سازنده : اسپانیا
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*