Almansa 447-CW Thin Classic Guitar

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 447-CW Thin - اندازه 4/4 - جنس صفحه‌ی رویی صنوبر آلمانی یکپارچه ( Solid German Spruce)- جنس صفحه‌ی پشتی سرو یکپارچه (Solid Cypress)- جنس صفحات کناری سرو یکپارچه (Solid Cypress)- جنس دسته ماهون (Mahogany)
  • 12 ماه ضمانت
موجود
14,800,000تومان

گیتار کلاسیک آلمانزا مدل 447-CW Thin

صفحه‌ی این گیتار از جنس چوب اسپروس آلمانی و به‌صورت یکپارچه ساخته‌شده است. یکپارچه بودن چوب مورداستفاده در ساخت صفحه‌ی گیتار به این معنی است که این گیتار از یک نوع چوب به‌صورت طبیعی و یکپارچه در ساخت صفحه‌ی خود بهره می‌برد. در مقابل سازهایی که عبارت یکپارچه یا سالید در تعیین مشخصات آن‌ها وجود ندارد از روکش چوب موردنظر روی چوب‌های ارزان‌قیمت‌تر یا فشرده‌شده با خاصیت آکوستیکی مشابه بهره می‌برند. به دلیل مصرف زیاد چوب در ساخت گیتار به‌صورت یکپارچه عموماً این نوع گیتارها از قیمت بالایی برخوردار هستند. چوب اسپروس یا صنوبر چوبی سبک‌وزن و با مقاومت طولی بالا است درنتیجه نقش مؤثری در پخش صدای خوب گیتار دارد. صنوبر به‌صورت سنتی چوب مورداستفاده در صفحه‌ی گیتار بوده است که تنها در قرن گذشته جای خود را به چوب‌های دیگری مانند سدر داده است. علت این امر استفاده‌ی بیشتر از ساز گیتار با دیدگاه کلاسیک در مقابل فلامنکو در قرن گذشته است. جعبه‌ی رزونانسی گیتار 447 آلمانزا از چوب سیپرس یکپارچه ساخته‌شده است که چوبی بارنگ روشن و تخلخل بالا به شمار می‌رود و پخش صدای خوب و زیادی را برای گیتار به ارمغان خواهد آورد. به همین دلیل است که 447 با توجه به متریال مورداستفاده قرارگرفته در صفحه‌ی رویی و پشتی آن سازی از خانواده‌ی گیتارهای فلامنکو و مناسب برای اجرای موسیقی دینامیک و دفعی فلامنکو خواهد بود. صفحه‌ی انگشت گذاری این گیتار از چوب گران‌قیمت و مقاوم آبنوس ساخته‌شده است که انتخابی صحیح و مناسب برای محافظت از دسته‌ی گیتار در برابر آسیب‌های محیطی خواهد بود. این آسیب‌ها شامل خوردگی در برابر تعریق و جابجایی دائمی دست روی صفحه‌ی انگشت گذاری خواهد شد. اگر بنا دارید صدای گیتار خود را در محیط‌های شلوغ به گوش برسانید استفاده از پیکاپ این گیتار به کمک شما خواهد آمد. به این طریق قادر خواهید بود صدای گیتار خود را از طریق دیوایس‌های بیرونی مانند آمپلی‌فایر یا افکت گیتار پخش یا ویرایش کنید. این پیکاپ به اکولایزر برای تنظیم فرکانس‌های باس و تریبل به‌صورت مجزا مجهز است. در ساخت ماشین هد این گیتار از ورق طلای لوکس استفاده‌شده است و این امر تأثیر شایانی در افزایش کیفیت ظاهری ساز داشته است. خرید و استفاده از این گیتار مناسب برای تمام نوازندگان گیتار فلامنکو خواهد بود.

گیتار کلاسیک «آلمانزا» (Almansa) مدل 447 CW Thin یکی از ساخته‌های کمپانی آلمانزا است که از صفحه‌ی یکپارچه‌ی اسپروس آلمانی بهره می‌برد. بهترین نوع اسپروس یا صنوبر برای استفاده در گیتار در ارتفاعات پرباران که تغییر دمای اندکی بین تابستان و زمستان آن‌ها وجود دارد درنتیجه چوب یکدست و بدون رگه خواهد بود. تأمین‌کننده‌ی عمده‌ی این چوب را کشور کانادا تشکیل می‌دهد. در ساخت این ساز از چوب یکپارچه برای ساخت صفحه و جعبه‌ی رزونانسی استفاده‌شده است. جعبه‌ی رزونانسی این گیتار از چوب سیپرس ساخته‌شده است که مناسب برای استفاده‌ی نوازندگان گیتار فلامنکو خواهد بود. هر دو چوب تشکیل‌دهنده‌ی متریال این ساز چوب‌های سبکی هستند که پخش صدای بسیار خوبی دارند و مناسب برای اتک‌های موسیقی فلامنکو خواهد بود. در ساخت صفحه‌ی انگشت گذاری این گیتار از چوب آبنوس استفاده‌شده است. همچنین دسته‌ی این گیتار از چوب ماهگونی تقویت‌شده با آبنوس ساخته‌شده است. این گیتار از پیکاپ فیش من بهره می‌برد که به کاربر اجازه می‌دهد بااتصال این گیتار به دیوایس‌های گوناگون برای ضبط و پخش بهتر صدا استفاده کند. بدنه‌ی این گیتار از نوع خرید و استفاده از این گیتار مناسب برای تمام نوازندگان جدی سبک فلامنکو خواهد بود.

گیتار فلامنکوی آلمانزا مدل 447-CW یکی از ساخته‌های باکیفیت کمپانی آلمانزا است. این گیتار از چوب اسپروس آلمانی یکپارچه در ساخت صفحه‌ی خود بهره می‌برد و صفحات پشت و کناری آن از چوب سیپرس یکپارچه ساخته‌شده‌اند. با توجه به این متریال به‌کاررفته 447 را باید سازی مناسب برای اجرای گیتار در سبک فلامنکو دانست. بهره‌مندی از پیکاپ برای انتقال صدای ساز به دیوایس‌های بیرونی مانند آمپلی‌فایر یکی از امکانات خوب این گیتار به شمار می‌رود. همچنین برش کات اوی این گیتار امکان دسترسی نوازنده به فرتهای پایینی دسته را آسان‌تر خواهد کرد. در ادامه به بررسی بیشتر متریال مورداستفاده در ساخت این گیتار خواهیم پرداخت. این گیتار مدل Thin Body از مدل 447 به شمار می‌رود به این معنی که عمق جعبه‌ی کمتری نسبت به مدل 447 دارد.

سایر مشخصات محصول

نوع ساز : گیتار کلاسیک
اندازه : 4/4
جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر آلمانی یکپارچه ( Solid German Spruce)
جنس صفحه‌ی پشتی : سرو یکپارچه (Solid Cypress)
جنس صفحات کناری : سرو یکپارچه (Solid Cypress)
جنس دسته : ماهون (Mahogany)
جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : آبنوس (Ebony)
تقویت دسته با آبنوس : دارد
جنس ماشین هد : روکش طلای لوکس
تعداد فرت‌ها : 19
ضخامت کاسه : 65 میلی‌متر
عرض شیطانک : 50 میلی‌متر
مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر
سایر توضیحات : پیکاپ دارد تعداد و نوع پیکاپ Fishman اکوالایزر دارد محل اتصال کابل کنار بدنه سایر توضیحات کاسه گیتار از نوع تین بادی و کم عرض است
(0)
دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*