نماد اعتماد الکترونیکی

رهگیری سفارش

کد امنیتی

تولید کننده‌ها

فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

تاریخ انتشار: 96-11-12 11:11:58 پنج شنبه
نمایش: (499)

بررسی گیتار کلاسیک یاماها مدل C80

گيتار کلاسيک ياماها مدل C80

گیتار کلاسیک یاماها مدلC80 با وجود قیمت مناسب سطحی از کیفیت، کارایی، تن صدا و خوش‌دستی را ارائه می‌کند که در این بازه‌ی قیمت کمتر یافت می‌شود. استفاده از چوب دو لایه‌ی ناتو برای پشت و کناره‌ها به صدای گیتار کلاسیک C80 زنگ، عمق و قدرت بیشتری می‌بخشد. بدین ترتیب C80 یک پله بالاتر از دو مدل محبوب C40 و C70 قرار می‌گیرد. ماشین هد طلایی و بایندیگ چند لایه‌ی صفحه رویی که از برتری‌های مدل C70 نسبت به C40 هستند در این مدل نیز تکرار شده‌اند. گیتار کلاسیک یاماها مدل C80 می‌تواند برای هر کسی که قصد دارد نواختن گیتار را بیاموزد همراهی ارزش‌مند باشد. سایز کامل استاندارد یا 4/4 این گیتار برای بزرگسالان و نوجوانان مناسب است. این گیتار دسته‌ای از جنس چوب ناتو دارد که به صفحه‌ی انگشت‌گذاری رزوود با 19 فرت مجهز شده است. صفحه‌ی انگشت‌گذاری و بریج رزوود بازتولید صحیح و بی نقص نت‌ها را در کنار راحتی نوازنده هنگام اجرا تضمین می‌کنند. پشت و کناره‌های گیتار از جنس چوب ناتو و صفحه رویی آن از جنس چوب صنوبر است. صفحه‌ی رویی صنوبر صدایی زیبا و گرم به گیتار C80 می‌بخشد. گیتار C80 یاماها صدا و تنالیته‌ای خوب دارد که می‌تواند برای زمانی طولانی پاسخ گوی نیاز شما باشد. در مجموع گیتار کلاسیک یاماها مدل C80 برای هر کس که تمایل دارد یک گیتار کلاسیک باکیفیت با قیمتی مقرون به صرفه داشته باشد انتخابی عاقلانه است.

صفحه‌ی گیتار یاماها C80 از چوب اسپروس  یا صنوبر ساخته شده است.  چوب صنوبر در ساخت بسیاری از سازهای زهی مانند ویلن و پیانو و گیتار به کار می‌رود. دلیل این استفاده‌ی زیاد خاصیت آکوستیکی و رزونانس زیبای چوب اسپروس است.  غیر از صنوبر صفحه‌ی گیتار از چوب cedar یا صدر هم ساخته می‌شود. اسپروس معمولاً رنگ روشن تر و بلوند تری دارد که با گذشت زمان به سمت طلایی می‌رود. همچنین اغلب سازندگان گیتار از گذشته تا امروز استفاده از صنوبر را به صدر ترجیح داده‌اند و بسیاری از گیتارهای گران قیمت هم از همین چوب در ساخت صفحه‌ی خود بهره می‌برند. مهمترین کارکرد صفحه‌ی گیتار فارغ از اینکه در ساخت آن از چه متریالی استفاده شود لرزش و رزونانس خوب در واکنش به فرکانس‌های نواخته شده است. این امر باعث تشدید صدای تولید شده از ساز ،طنین بیشتر و ماندگاری طولانی‌تر صدا می‌شود. به همین دلیل استفاده از چوب‌هایی که چگالی بالایی دارند برای صفحه‌ی گیتار نتیجه‌ی خوبی نخواهند داد. صفحه‌ی صنوبر صدای گیتار را گرفته و صدای سیم‌های تریبل را زنگ دار و سیم‌های باس را کامل و درشت خواهد کرد. البته چوب صنوبر با فرکانس‌های متوسط رزونانس بهتری از خود نشان می‌دهد.

0

صفحه‌ی انگشت گذاری در C80  از جنس «رزوود» (RoseWood) است. مهم‌ترین عوامل در ساخت صفحه‌ی انگشت گذاری مقاوم بودن آن در برابر جابجایی‌های دائمی، تعرق انگشتان و نداشتن صدای اضافه است. همچنین جالب است بدانید دسته‌ی گیتار نقش مهمی در تشدید برخی فرکانس‌های گیتار و صدادهی کامل‌تر گیتار بازی می‌کند. بهترین چوب برای استفاده در قسمت انگشت گذاریِ اغلب سازهای زهی آبنوس است. اما به دلیل قیمت بسیار زیاد آبنوس و پایین آوردن قیمت نهایی برای مصرف‌کننده اغلب از جایگزین‌هایی باکیفیت برای آن استفاده می‌شود. یکی از این جایگزین‌ها رزوود است. که قیمتی پایین‌تر و رزونانسی گرم دارد. از این چوب برای ساخت جعبه در گیتارهای گران‌قیمت هم استفاده می‌شود.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*