به علت نوسان شدید قیمت ارز لطفا قبل از خرید قیمت را تلفنی چک کنید شماره تماس 02166715573

درباره ما

هيّئت موسس دودوك فعالیت خود را از سال ٨٠ در زمینه فروش و پشتیبانی محصولات و تجهیزات کامپیوتری در بازارIT آغاز نمود ، با رشد روزافزون فناوری (IT) و گسترش استفاده از محصولات كامپيوترى، تنوع برندها، با توجه به تغییر فرهنگ خرید در اجتماع و همچنین استقبال مردم از فروشگاههای اینترنتی به دلیل صرفه جویی در وقت ، هزینه و انرژى جهت رفاه مشتریان محترم بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف تلاش کردیم تا در فروشگاه اینترنتی دودوك اطلاعاتی کامل از محصولات همراه با قیمت مناسب میسر گردد.
در طراحی دودوك سعی شده است تا دسترسی مشتریان به کالاهای مورد نظرشان از طرق مختلف به آسانی امکان پذیر باشد. دسته بندی کالاها براساس شاخه‌های مختلف، نقشه سایت، ارتباط کالاها براساس تگ‌ها، سیستم فوق حرفه ای جستجوی داخلی، امکان مقایسه کالاها با یکدیگر تجربه یک خرید مطمئن و آسان را برای مشتریان به ارمغان آورده است.

نام دودوك

دودوك پرنده ايست كه 21 سانتیمتر طول دارد و با زیستگاه های کویری سازگار و با محیط اطرافش بسیار هماهنگ است. با سرعت راه رفته و به طور ناگهانی می ایستد و دویدن را بر پرواز ترجیح می دهد. به رنگ شنی نخودی است و سرش به واسطه ی لکه ی سیاهی که از پشت چشم ها آغاز شده و تا پس سر، به شکل«٧» امتداد دارد، سیاه و سفید دیده می شود. منقاری کوتاه با اندکی خمیدگی رو به پایین دارد. هنگام ایستادن به روی پاهای سبز كرمى کمرنگش؛ بدن را راست نگه می دارد. بال ها کشیده و اندکی گرد، روتنه شنی، روی شاهپرهای اولیه و ثانویه سیاه مایل به قهوه ای و دم با لکه های سیاه در انتها دیده می شود، نر و ماده همشکل اند.

 

زیستگاه: این پرنده در مناطق شنی، نیمه بیابانی و کویری با پوشش گیاهی اندک یا مخروبه و حاشیه ی اراضی کشاورزی درون کویر سر برده و روی زمین آشیانه می سازد. در ایران، به صورت نیمه مهاجر و نسبتا فراوان است.

حفاظت: چنین به نظر می رسد که این پرنده، در حال حاضر، نیازی به برنامه ی ویژه ی حفاظتی ندارد.

منبع : كتاب راهنماى پرندگان ايران