به علت نوسان شدید قیمت ارز لطفا قبل از خرید قیمت را تلفنی چک کنید شماره تماس 02166715573

پرداخت امن

امروزه اینترنت به عنوان یکی از نوین‌ترین ابزارهای خريد و پرداخت شناخته می‌شود و اين امكان را به كاربرها مى دهد تا در محیط مجازی به خرید و فروش کالا و خدمات گوناگون بپردازند.

در این مسیر با توجه به استانداردهای جهانی در پرداخت های الکترونیکی بدون حضور کارت، نیاز به یک واسط می باشد تا اطلاعات رسیده از سمت سایت های اینترنتی را به پیام هایی با استانداردهای سوئیچ بانکی تبدیل نموده و ارسال نماید و خريدى مطمئن را براى خريدار به ارمغان بياورد.

از ابن رو دودوك با اتصال فروشگاه مجازی خود به سامانه پرداخت اینترنتی پرداخت الکترونیک سامان، ملت محصولات خود را به سادگی و سرعت به فروش میرساند.

با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی پرداخت الکترونیك، دارندگان کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب قادر خواهند بود به صورت غیرحضوری، خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود را از طریق  اين وب سایت اینترنتی انجام دهند.

دودوک با استفاده از گواهی SSL تجربه ای از پرداخت امن را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

فرآیند پرداخت اینترنتی

مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قراردادی می بندند و به این ترتیب پول باهمکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب مدیر سایت واریز می شود.

در حال حاضر بسیاری از بانک ها این امکان را فراهم آورده اند که افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی تحت شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. یعنی این بانک هابه عنوان دروازۀ پرداخت یا درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gatewayعمل می کنند. 

با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد ؟

با تمامی کارت های عضو شتاب میتوانید خرید را انجام دهید در نظر داشته باشید که شما با هرکارت به دروازه ی پرداخت اینترنتی بانک ملت متصل خواهید شد و فرایند خرید را انجام خواهید داد .

bank-logo

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی ۴ پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شودکه در ادامه به تشریح آن میپردازیم.

۱- شماره ۱۶ رقمی درج شده بر روی کارت

این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملت در عکس زیر آمده است.

bank-melat-number-card

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خودپرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است. 

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید

        ۱- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید.کارت خود را وارد کنید و   بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.


        ۲- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید میخواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.

۳- کد CVV۲

کد CVV۲ به صورتیک عدد ۳رقمی یا  ۴رقمی مانند شمارۀ ۱۶رقمی حک شده روی کارت ، بر رو و یا پشت اکثر کارت ها حک شده است. عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

bank-melat-cvv2-card

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV۲ به صورت رقم ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بعد از ۱۶رقم شماره کارت حک شده است.

۴-تاریخ انقضاء

تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

bank-melat-expiare-date=-card

پس از آنکه موارد ذکر شده را وارد کردید منتظر بمانید تا پرداخت اینترنتی شما تایید گردد و در همان لحظه مبلغ از حساب شما کسر گشته و مجددا به سایت فروشنده باز میگردید  و ادامه مراحل خرید را انجام خواهید داد.

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید.باعنایت به تمهیدات در نظر گرفته شده در طراحی و تولید سوئیچ جدید سامانه خرید/پرداخت اینترنتی بانک ملت ، میزان مغایرت ها با تراکنش های ناموفق تا حدبسیار بالایی کاهش یافته است.لکن در صورتی که در طی فرایند خرید اینترنتی مغایرتی به وجود آید ، مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول ازحساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگرتا ۴۸ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه مشتریان محترم می توانند به صورت زیر مراتب را پیگیری نمایند :

 

-     مراجعه به سایت اصلی بانک ملت به نشانی www.bankmellat.ir  یا سایت شرکت به پرداخت ملت به نشانی www.behpardakht.com

-     انتخاب گزینه ی " پیگیری تراکنش های ناموفق" در صفحه اصلی بانک ملت و یا گزینه " اعلام مغایرت " در صفحه اول سایت به پرداخت بانک ملت 

-     انتخاب گزینه ثبت تراکنش خرید ناموفق 

-     درج شماره 16 رقمی کارتی که با آن خرید انجام شده است 

-     تکمیل فرم اطلاعات خرید