مجموعه دودوک زمانی زیادی را صرف انتخاب نام این وب سایت و مجموعه کردند و در آخر نام دودوک برای این مجموعه انتخاب شد.

دلایل استفاده از نام دودوک:

  1.  تلاش ما بر این بود که از یک نام ایرانی برای مجموعه خود استفاده کنیم.
  2. کمک به حفظ محیط زیست.
  3. با توجه به معظلات محیط زیستی کشورمان سعی کردیم با انتخاب این نام یک قدم کوچیک برای زنده نگه داشتن محیط زیست کشور عزیزمان برداشته باشیم.
  4. همگیر کردن فرهنگ استفاده از نام ایرانی.
  5. ساخت یک برند فروشگاهی ایرانی.
  6. توجه داشته باشید فروشگاه و برندهای بزرگی در سراسر جهان وجود دارد که نام آنها مرتبط با فعالیت کاری آنها نیست برندهایی همچون اپل, آمازون, علی باباو...

توجه:

طریقه نوشتن صحیح دودوَک به این شکل است اما به دلیل سختی نوشتن شما مشتریان عزیز برای تایپ نام از واژه دودوک استفاده کنید.


 درباره پرنده دودوَک

نام انگلیسی : Cream-Coloured Courser

نام فرانسوی : Courvite isabelle

نام علمی (لاتین) :  Cursorius Cursor

 چطور پیدایش کنیم :

22 سانتی‌متر ؛ ولی در حال پرواز بزرگتر به نظر می آید . نر و ماده همشکل ، پرنده ای ست لاغر و به رنگ خاکی با پاهای دراز کرم رنگ و منقار نوک تیز و خمیده که شاهپرهای نخستین و سطح زیرین بالهایش سیاه و خیلی مشخص می باشد ، یک نوار پهن و سیاه و سفید از ناحیه چشم شروع شده و قوس مانند تا پس گردن خاکستری رنگش ادامه پیدا می کند . رفتارش شبیه سلیم هاست ؛ بدین ترتیب که سریع می دود و دفعتا در حالی که قوز کرده است بی حرکت بر جای می ماند تا جلب توجه نکند ، پروازش سریع و با بال زدن های منظم همراه است . از گلاریول ها به وسیله ظاهر کمرنگ‌تر ، پاهای تقریبا سفید و دراز ، نوار چشمی واضح و دم کوتاه و گرد تشخیص داده می شود .

زیستگاه :

بیابانهای ماسه ای هموار و مناطق نیمه بیابانی و کم گیاه .